הדרכים לטיפול במיגרנות

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג של נאטורפיל חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

מיגרנות קיימות מאז ימי קדם, אבל אנחנו רק מתחילים להבין את המורכבות של מיגרנות ואת התרופות שניתן להשתמש בהן כדי לעזור לסובלים מהן. מיגרנה היא סוג של כאב ראש המלווה בדרך כלל בתסמינים כמו כאב פועם חמור בצד אחד של הראש ורגישות לאור ולקול. ישנם טיפולים רבים זמינים למיגרנות, כולל משככי כאבים, תרופות נגד התקפים, טריפטנים, תרופות נגד דיכאון, נוגדי פרכוסים ועוד.

מיגרנות הן כאבי ראש מתישים שנמשכים בין ארבע שעות לשלושה ימים. הם עשויים להיות מלווים בהקאות, רגישות לאור ושינויים באופן שבו אדם רואה או שומע. כאשר תוקפת מיגרנה, חשוב לפעול במהירות בטיפול. זה יכול לכלול שימוש במשככי כאבים כגון איבופרופן ונפרוקסן ותרופות מסוימות לבחילות.

מיגרנה – מהי?

מיגרנות הן סוג של כאבי ראש הנגרמים מהצטברות נוזלים במוח. הסוג הנפוץ ביותר של מיגרנה נקרא מיגרנה עם הילה. זה מאופיין בהפרעות ראייה ועיוותים לפני שמתחיל כאב הראש.

ניתן להשתמש בטיפולים מונעי מיגרנה כמו משככי כאבים, טריפטנים ותרופות נגד התקפים כדי למנוע מקרים מסוימים של מיגרנות. מספר ספקי שירותי בריאות החלו גם להשתמש בגירוי מגנטי טרנסגולגולתי (TMS) כדי לטפל במיגרנות כרוניות או למנוע את התרחשותן בכלל. מיגרנה היא מונח המשמש לתיאור מגוון כאבי ראש חוזרים. מיגרנות מאופיינות בכאב בינוני או חמור המשפיע בדרך כלל על צד אחד של הראש.

מיגרנה היא מצב מתיש שיכול להיות בעל השפעות חמורות על הסובל ומשפחתו. זה יכול לכלול חוסר יכולת לעבוד, התרועעות חברתית או אפילו לישון במשך ימים בכל פעם. ממיגרנה היא הפרעה נוירולוגית. הוא מאופיין בכאב ראש פועם, שיכול להיות מלווה בתסמינים נוספים כמו בחילות והקאות, רגישות לאור ולקול, כאבי שרירים, סחרחורת ובלבול.

מיגרנה נמשכת בדרך כלל בין 4 ל-72 שעות. פרק הזמן תלוי בסוג המיגרנה שיש למישהו. כאב הראש עשוי להיות כה חמור שאנשים עלולים להקיא או להתקשות בנשימה.

מה עושים כשיש התקף מיגרנה?

מיגרנות הן מעין כאבי ראש הנגרמים לרוב מתהליך דלקתי ברקמת העצבים של המוח. הם עלולים לגרום לכאבים מתישים, עזים ולעיתים לבחילות והקאות. מיגרנות פוגעות בכ-3% מהאוכלוסייה לפחות פעם אחת בחייהם. מיגרנה מתחילה לעיתים קרובות בכאב ראש פועם וחמור שעלול להיות מלווה בתסמינים אחרים כגון בחילות, הקאות ורגישות לאור ולקול. מיגרנה היא גם מחלה נפוצה מאוד בקרב אנשים המשתמשים באופיואידים או עובדים בעבודות במתח גבוה. מיגרנה היא מצב כואב המתעורר בדרך כלל באזור העורף של הראש והצוואר. מיגרנות מתאפיינות בדרך כלל בכאבי ראש פועמים וחזקים שיכולים להימשך בין 4-72 שעות. התקף מיגרנה עלול לגרום גם לבחילות, הקאות, רגישות לאור או קול ורגישות קיצונית לריחות או מזון. מיגרנה מאופיינת בהתקף של כאבי ראש עזים, העלולים להיות מלווה בתסמינים נוספים כגון בחילות, הקאות, עייפות ורגישות לאור או קול.

 

מיגרנה היא הפרעה כרונית המאופיינת בכאב עז בצד אחד של הראש. זה נמשך בדרך כלל 4-72 שעות ומיגרנה יכולה להיות מתישה.

אנשים רבים סקרנים מה גורם לכאבי ראש למיגרנה, אך הסיבה המדויקת אינה ידועה. ישנם גורמים אפשריים רבים, כגון תזונה, מתח או חוסר שינה. מיגרנה היא כאב אמיתי לחיות איתו – היא משבשת את הפעילויות היומיומיות ויכולה להיות קשה להימנע מטריגרים בחיים עמוסים.

מה ההבדל בין מיגרנה לכאב ראש

מיגרנה היא סוג של כאב ראש המתאפיין בהתקפים חוזרים של כאב עז בצד אחד של הראש. הכאב יכול להיגרם על ידי כל סוג של גירויים פיזיים או רגשיים, כולל שינויי מזג אוויר, חוסר שינה ומחזור. מיגרנה דווחה כהפרעה הנוירולוגית הנפוצה ביותר בעולם עם יותר מ-36 מיליון אנשים ברחבי העולם הסובלים ממנה בכל נקודת זמן נתונה. מספר הסובלים ממיגרנה צפוי לעלות עם הזמן עקב עלייה בגיל וכן גורמים סביבתיים ואורח חיים.

הסיבות למיגרנה אינן מובנות היטב מה שמקשה על הניבוי מי יפתח מיגרנה ומה גורם להן. ישנן אפשרויות טיפול במיגרנות שונות עבור חולי מיגרנה, אך על פי הקרן האמריקאית למיגרנה, רק כ-30% מהחולים מגיבים בחיוב.

תוכן עניינים

אסתטיק
אסתטיק

שירות לפני הכל
אנו שמים דגש ומקפידים על שירות לקוחות בסטנדרטים הכי גבוהים ולוקחים השראה וידע ממרכזים בחו“ל. נשמח להעניק לכם שירות מקצועי וללוות אתכם בתהליך החל משלב הייעוץ

דרך טיפול מקצועי ומתקדם עד להגעתכם לתוצאה המושלמת והמדויקת ביותר.

מקצועיות, יושרה, שקיפות, אמון וביטחון הם הערכים שמנחים אותנו כבר שנים רבות ללא פשרות, כאשר תמיד טובת הלקוחות והרצונות שלו עומדים לנגד עינינו

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג של נאטורפיל חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

הקשר בין גמילה לשיער

האם שימוש באלכוהול, סמים או תרופות (ובכלל התמכרות) מזיק לשיער? מחקרים שנעשו בשנים האחרונות קובעים שכן. גמילה, אם כן יכולה לשפר את מראה השיער ואת

אולי יעניין אותכם לקרוא

הקשר בין גמילה לשיער

האם שימוש באלכוהול, סמים או תרופות (ובכלל התמכרות) מזיק לשיער? מחקרים שנעשו בשנים האחרונות קובעים שכן. גמילה, אם כן יכולה לשפר את מראה השיער ואת

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג של נאטורפיל חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!