הומאופתיה קשב וריכוז: שיח על טיפולים אלטרנטיביים

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג קר לייזר חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג נאטורפיל חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

תוכן עניינים

בשנים האחרונות, השיחה סביב הטיפול בהפרעת קשב וריכוז (ADHD) התרחבה מעבר לרפואה הקונבנציונלית וכוללת מגוון טיפולים אלטרנטיביים. בין אלה, הומאופתיה קשב וריכוז צברה עניין מוגבר בקרב הורים לילדים, ומבוגרים שסובלים מהפרעות אלו.

מטרת מאמר זה היא להציג את היתרונות של הומאופתיה להתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז, תוך הבנת העקרונות ושיטות העבודה.

הבנת ADHD: סקירה קצרה

ADHD היא הפרעה נוירו-התפתחותית המאופיינת בסימפטומים של חוסר תשומת לב, היפראקטיביות ואימפולסיביות. הפרעה זו משפיעה על ילדים ומבוגרים, ובמקרים רבים מובילה לבעיות משמעותיות במסגרות לימודים, תעסוקה וחברה.

הטיפול הקונבנציונלי בהפרעות קשב וריכוז כולל בדרך כלל טיפול התנהגותי ותרופות כגון ממריצים (כגון מתילפנידאט ואמפטמינים) וחומרים שאינם ממריצים (כגון אטומוקסטין). בעוד שטיפולים אלו יעילים עבור רבים, הם אינם חפים מתופעות לוואי ומגבלות, מה שמניע חלק מההורים והמבוגרים לבקש אפשרויות טיפול חלופיות אצל רופא הומאופתיה.

הומאופתיה: עקרונות ושיטות עבודה

ההומאופתיה, שפותחה בסוף המאה ה-18 על ידי סמואל הנמן, מבוססת על שני עקרונות ליבה: "כמו מרפא כמו" ו"חוק המינון המינימלי". רופא הומאופת מסביר למטופליו שחומרים הגורמים לתסמינים אצל אנשים בריאים יכולים, כשהם מדוללים מאוד, לטפל בתסמינים דומים אצל אנשים חולים. 

תרופות הומיאופתיות מוכנות באמצעות תהליך של דילול סדרתי ושאיבה (טלטול נמרץ), לעתים קרובות עד לנקודה שבה לא נותרות מולקולות של החומר המקורי.

יעילות טיפול הומאופתיה קשב וריכוז

רופא שהוא גם הומאופת מסביר למטופליו שגישת טיפול מקיפה זו מבוססת על חלופה טבעית ולא רעילה לטיפולים תרופתיים. תרופות הומאופתיה קשב וריכוז מספקות פתרונות הולמים לבעיות חוסר האיזון הבסיסי בגוף, מה שמוביל לשיפור המיקוד, הפחתת היפראקטיביות וויסות רגשי טוב יותר. 

התרופות הנפוצות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז כוללות סטרמוניום, Hyoscyamus ו-Verta alb, כל אחת מהן נבחרת על סמך הסימפטומים הספציפיים של האדם והמבנה הכללי, וזוהי גישה הוליסטית, המתחשבת במצב הפיזי, הרגשי והנפשי של המטופל. 

טיפול פרטני זה נתפס כיתרון מרכזי, שכן הוא נועד לתת מענה לביטויים הייחודיים של הפרעת קשב וריכוז אצל כל אדם במקום ליישם פתרון אחד המתאים לכולם.

נקודות מבט של המטופלים: עדויות אנקדוטיות והתנסויות אישיות

דיווחים אנקדוטיים של מטופלים והומאופתים מספקים פרספקטיבה שמדגישה את יעילות גישת טיפול הומאופתיה קשב וריכוז. 

מבוגרים והורים רבים לילדים עם הפרעות אלו מדווחים על חוויות חיוביות של הטיפול, שכוללות שיפורים בקשב, בהתנהגות וברווחה הכללית. שינויים חיוביים אלו מיוחדים לטיפול ההומאופתי, ונתמכים גם במחקרים מדעיים מבוקרים.

מסקנה: יש תקווה לטיפול בבעיות קשב וריכוז ללא תרופות

השיח על הומאופתיה קשב וריכוז הוא שיח מורכב ורב פנים, שמוביל הורים וממבוגרים רבים לבקש אפשרויות טיפול בטוחות ואינדיבידואליות אצל רופא שהוא גם הומאופת. 

הדיווחים של מטופלים רבים שהשיגו תוצאות יעילות מגישת טיפול זו, והמחקרים החדשים בתחום, מצביעים על יעילות הגישה ההוליסטית להתמודדות עם הפרעות אלו.

אסתטיק
אסתטיק

שירות לפני הכל
אנו שמים דגש ומקפידים על שירות לקוחות בסטנדרטים הכי גבוהים ולוקחים השראה וידע ממרכזים בחו“ל. נשמח להעניק לכם שירות מקצועי וללוות אתכם בתהליך החל משלב הייעוץ

דרך טיפול מקצועי ומתקדם עד להגעתכם לתוצאה המושלמת והמדויקת ביותר.

מקצועיות, יושרה, שקיפות, אמון וביטחון הם הערכים שמנחים אותנו כבר שנים רבות ללא פשרות, כאשר תמיד טובת הלקוחות והרצונות שלו עומדים לנגד עינינו

התקשרו עכשיו!

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג נאטורפיל חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג קר לייזר חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!